Arta Snipe
  • Sākumlapa
  • Publikācijas
  • foto

Ziemeļvējā

28/2/2020

0 Comments

 
​Šorīt, braucot uz UMass, es jau prātā sāku rakstīt sarakstu ar atziņām, ko esmu atklājusi sev pēdējā pusgada laikā. Bet tām vēl laiks. Braucu es pārpildītā autobusā. Tik pilnā, kā Rīgas sabiedriskais transports. Nez, kāds nozīmīgs brīdis semestrī, rīt jāpajautā profesorēm. Jo pārpildīts bija arī autobuss atceļā, tāpat kā viss campus. Sākumā domāju, ka vienkārši esmu trāpījusi starpbrīdī, kad visi 30’000 UMass studenti joņo no vienas lekciju telpas uz citu, bet vispār izskatās, ka tie pūļi šodien bija visu laiku (iespējams, kāda daļa tur migrē cauri no ēkas uz ēku visu laiku). Nav jau universitāte izmirusi nekad, bet šodien cilvēku bija tik daudz, cik Rīgā var vienkopus redzēt tikai pilsētas svētku laikā.
Picture
Un nav jau tā, ka viņi tur aiz neko darīt slaistās. Šorīt no rīta nolija, tad uzpīdēja saule, bet, ai, cik mānīga! Pūš kārtīgs ziemeļu vējš, līdz kaulam ņem. Meitenes tīkliņzeķes un iešļūcenēs drebinās. Joprojām redzu jauniešus šortos, bet lielākā daļa ir sabozušies kā zvirbuļi ziemas aukstumā. Vējš tāds, ka liekas, ka no kājām nogāzīs.

Bibliotēkas 26. stāvā gan bija ierasts klusums. Ja neskaita vēju, kas svilpo gar stūriem. Iekārtojos darbam un pat tiek līdz raksta beigām. Varu nodot stafeti atkal profesorei.
​
Šodienas UMass weekly bulletin ir divi raksti par universitātes celtņu arhitektūru. Tai skaitā stāsts, ka notikusi sieviešu, kas darbojas būvniecībā, konference, kuras dalībnieces “featured a tour of campus architecture”. Mana bloga lasītājiem arī tiek dota neliela iespēja tajā ielūkoties. Slavenākās būves, šķiet, kaut kā pamanos apiet, bet zināmu ieskatu varbūt var gūt.
Picture
Sākšu ar Integrative Learning Center, par kuru jau vakar rakstīju. Tas atrodas pie vienas no autobusu pieturām, tās, kura vistuvāk bibliotēkai. Tad nu tam garām jāiet vai katru dienu (bildē labajā pusē un augšējā bildē arī redzams). ILC pavisam blakus ir Lincoln Campus Center. Kārtējais modernistu un brutālistu stila paraugs. Te pirmajā stāvā ir liels ēdināšanas komplekss, ēkas augšstāvus aizņem viesnīca (https://hotelumass.com/), bet ēkas vidusdaļā iekārtojies “Physical Plant” – Umass saimnieciski administratīvā daļa, kas uztur visu būvju un vides infrastruktūru (sākot ar atslēgu izsniegšanu uz kabinetiem, turpinot ar atkritumu izvešanu un beidzot ar remontdarbiem).
Picture
Starp Lincoln Campus Center un lielo Du Bois library šobrīd būvējas Student Union māja. Tajā būšot gan ēdināšana, gan pakalpojumi studentiem, media center, event space un teātris. Ārēji šobrīd māja izskatās tieši tajā pašā stilā būvēta kā pārējā universitāte. Lai tikai ieskatoties varētu noteikt gadsimtu un gadu desmitu, kad tā būvēta.
0 Comments



Leave a Reply.

    Ievadam

    Ja man kāds pirms diviem gadiem būtu teicis, ka pēc diviem gadiem es ne vien būšu iesniegusi disertācijas melnrakstu saplosīšanai katedrā, bet arī ieguvusi prestižo Fulbraita stipendiju un veselu semestri pavadīšu ASV - es neticētu. Tas liktos kas līdzīgs zinātniskajai fantastikai vai sapnim. Tomēr vilinošam sapnim.

    Eleonora Rūzvelta esot teikusi: "What could we accomplish if we knew we could not fail." Laikam jau svarīgi, lai sapņiem tikai "sky's the limit". Sakrustojot šīs banālās frāzes ar tikpat banālu pusmūža krīzi, ir sanācis tāds piedzīvojums, par kuru man joprojām lāgiem mazliet kājas trīc.

    2018. gada nogalē pieteikusies, 2019. gada maijā uzzināju, ka esmu izraudzīta kā viena no Fulbraita stipendiātēm. Vasara pagāja gatavojoties un gaidot - vīzas un izlidošanas datumus uzzināju tikai nedēļu pirms paredzamā izlidošanas datuma. Stresiņi un darbu daudzums darīja savu, izlidošanu nācās atlikt, jo nogāzos ar 39+ temperatūru. Tomēr tās 5 dienas guļot gultā un atpūšoties, veseļojoties un atpūšoties, man bija  iespēja emocionāli noslēgt vienu posmu un sagatavoties nākamajam. Tai skaitā, domās pārvērsties no advokātes par akadēmiķi.

    ​Lai man nebūtu jāstāsta katram, kas pavaicā un jāatkārto, jau pateiktais, rakstu visiem. Kā savulaik Liene rakstīja: vēstules no ASV.

    Archives

    March 2020
    February 2020
    January 2020
    December 2019
    November 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019

    Categories

    All

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.