Arta Snipe
  • Sākumlapa
  • Publikācijas
  • foto

Ziema nāk?

9/11/2019

0 Comments

 
Sajūta, ka ārā ir nereāls aukstums. Tie +1 kož cauri kā niekam. Sēžot telpās pat neticami  liekas – koša saule, pilnīgs anticiklons. Bet auksti. Izvilku šodien ziemas zābakus, ziemas jaku. Gi uz skolu aizgāja ar Čārlija dāvināto cepuri galvā, priecīga beidzot uzvilkt jaunos ziemas zābakus. (Izpratne par "auksti" gan cilvēkiem atšķiras, sk. blakus bildi, šorīt UMass. Jā, tie ir šorti.)

Sajūta mazliet kā tuvojoties ziemai, lai gan īsta pelēkā rudens vēl nav bijis. Bet, baumo, kaut kad novembrī pienākot arī tas!

Tomēr labi, ka ir gaišs. Tas uzlabo noskaņojumu – lai kur apsēstos, vai tas būtu bibliotēkas 26. stāvā vai kafejnīcā fakultātē, pa logiem iekšā laužas gaisma. No rīta izgāju cauri vēl 4 grāmatām un nospriedu, ka man brīdim literatūras pietiks. Pievērošoties atkal rakstam jau jūtu, ka ir vietas, ko formulēju citādi, labāk saprotu šīs disciplīnas jēdzienus un pieeju. Tad jau var rakstīt.
Picture
Pie pusdienu kafijas satiku kādu undergrad studenti, lai iedrošinātu un dotu padomus pirms viņas internship Latvijā. Meitene dosies februārī uz Rīgu, lai praktizētos laikam vēstniecībā, saistībā ar State Department, bet pie reizes veiktu kādu pašas izdomātu individuālo uzdevumu. Mēģināju palīdzēt kā spēju ar padomiem, kur meklēt idejas, ja pētījuma tēma ir sieviešu tiesības Latvijā.

No UMass bija laicīgi jāpošas mājup, jo Gerdai īsā diena (uz “pagarināto dienu” nepaliek). Vakaru viņa pavadīja jandalējot pa māju. Skatoties n-tos video YouTube, pa vidu demonstrējot man, ko iemācījusies flautas spēlē, un mēģinot izpildīt dažus latviešu valodas uzdevumus. Sapratu, ka manas teorētiskās zināšanas gramatikā klibo… Īsti nemācēju izstāstīt par izteicēja teikumiem, kas nav klasiskie  “ko dara?”. Izskatās, ziemā būs konsultāciju laiks! Nākamā tēma ir interpunkcija tiešajā runā. Zinot to, ka Gerda punktus un komatus vispār nelieto, šī tēma mājmācībai varētu būt neiespējamā misija.

Vakar man radās sajūta, ka meita ir izaugusi. Bikses krietni virs potītēm beidzas. Pati žēlojas, ka septembrī nopirktais džemperis par mazu. Pieliku pie sienas, nu var jau būt, ka ir 1-2cm vairāk. Varbūt pati mazliet druknāka no tradicionālās amerikāņu pārtikas paliek? Arī man tomēr ir krietnas padsmit mārciņas klāt (kādas 10 bija absolūta nepieciešamība).
​
Vakar pie iebraucamā ceļa sporta klubā parādījusies izkārtne “We will reopen”. Ļoti ceru, ka mums izdosies to sagaidīt un ne pēdējās dienās. Ugunsgrēki tomēr ir nopietna štelle. Viņi raksta, ka pateicoties uzgundurvīm izdegusi ir tikai trenažieru zāle un reģistratūra. Baseins, jogas un basketbola zāles, trenažieru zāles- tas viss nav skarts. Prieks vismaz par to!
0 Comments



Leave a Reply.

    Ievadam

    Ja man kāds pirms diviem gadiem būtu teicis, ka pēc diviem gadiem es ne vien būšu iesniegusi disertācijas melnrakstu saplosīšanai katedrā, bet arī ieguvusi prestižo Fulbraita stipendiju un veselu semestri pavadīšu ASV - es neticētu. Tas liktos kas līdzīgs zinātniskajai fantastikai vai sapnim. Tomēr vilinošam sapnim.

    Eleonora Rūzvelta esot teikusi: "What could we accomplish if we knew we could not fail." Laikam jau svarīgi, lai sapņiem tikai "sky's the limit". Sakrustojot šīs banālās frāzes ar tikpat banālu pusmūža krīzi, ir sanācis tāds piedzīvojums, par kuru man joprojām lāgiem mazliet kājas trīc.

    2018. gada nogalē pieteikusies, 2019. gada maijā uzzināju, ka esmu izraudzīta kā viena no Fulbraita stipendiātēm. Vasara pagāja gatavojoties un gaidot - vīzas un izlidošanas datumus uzzināju tikai nedēļu pirms paredzamā izlidošanas datuma. Stresiņi un darbu daudzums darīja savu, izlidošanu nācās atlikt, jo nogāzos ar 39+ temperatūru. Tomēr tās 5 dienas guļot gultā un atpūšoties, veseļojoties un atpūšoties, man bija  iespēja emocionāli noslēgt vienu posmu un sagatavoties nākamajam. Tai skaitā, domās pārvērsties no advokātes par akadēmiķi.

    ​Lai man nebūtu jāstāsta katram, kas pavaicā un jāatkārto, jau pateiktais, rakstu visiem. Kā savulaik Liene rakstīja: vēstules no ASV.

    Archives

    March 2020
    February 2020
    January 2020
    December 2019
    November 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019

    Categories

    All

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.