Arta Snipe
  • Sākumlapa
  • Publikācijas
  • foto

Sestdiena  (ar sportu un mākslu)

8/9/2019

0 Comments

 
Gerda jau vakarā teica, lai viņu modinot laicīgi. Nē, ne 9, un ne 8. Jau 7 no rīta. Sestdienā. Jo viņa nepacietīgi gaida savu pirmo vingrošanas nodarbību.

Par gymnastics viņa runā jau vairākus mēnešus un tāpēc man ir liels prieks, ka mums ir izdevies tikt pie vingrošanas skoliņas netālu no mājām (http://www.hampshiregymnastics.com/). Vienīgais pieejamais laiks diemžēl bija sestdienu rītos, bet pēc pirmās nodarbības varu teikt – lai tā arī būtu! Nāksim sestdienās, jo mums patīk.
​
Sākumā, kad bērni lēnām sāk savākties, Gerda bailīgi ieminās, ka negrib vingrot kopā ar bēbīšiem. Jo te ir arī tādi. Tomēr visi sanākušie bērni tiek sadalīti 4 grupās, katrā ir 8 bērni, kur Gerda ir kopā ar vecākajiem. Bērnu sagatavotības līmenis mazliet atšķiras, bet visi ir vairāk vai mazāk veikli iesācēji. Sākumā jau sašausminos, ka tiltiņu taisīšana piederas pie iesildīšanās, bet arī vēlākie vingrojumi ir tādi, kuru vismaz daļēji Gerda spēj izpildīt. Galvenais – ir prieks, galvenais, ka pasniedzēja palīdz, kaut ka sanāk, un ir uz ko tiekties! Pasniedzēja Bojanka Demireva ir bulgāru izcelsmes, 1985-1988 gadā bijusi Bulgārijas čempione vingrošanā. Ar bērniem, kā no malas liekas, neucinās, bet viss notiek un Gerda priecīgi lēkā, kad viņai izdodas pull-over. 
Kamēr bērns lēkā, es pirmo reizi mūžā izrakstu bankas čeku. Jā, šeit joprojām norēķini ar čekiem ir cieņā! Pēc tam, kad izmantotas ir dažādu veidu internetbankas, zibmaksājumi, norēķini veikti ar telefonu palīdzību, čeka izrakstīšana liekas riktīgs oldschool. Čeku atdošanai ir ierīkota pat īpaša pastkastīte, tomēr es savējo iedodu reģistratūras meitenēm, atzīstoties, ka esmu te jauniņā un šis ir pirmais čeks, ko jebkad esmu izrakstījusi. Meitenes pārbauda, ka visu esmu izdarījusi pareizi un vēl izsaka komplimentus par rokrakstu.
​
Pēc stundas vingrošanas zālē mana meita, kas vienmēr ir enerģijas pārpilna, knapi velkas. Lēni sūc Dunkin Donuts caffee latte un žēlojas, ka sāp visas maliņas. Apmēram stundu viņa ir lēna. Bērns kārtīgi nodzenāts.
Kamēr meita atgūstas, es plānoju turpmāko dienu. Googlēju “what to do with kids in Hampshire county”, līdz nonāku pie “Valley Advocate”- vietējā laikraksta, kura mājaslapā ir sadaļa “events”. Un tad notiek tieši tas pats, kas datu bāzēs ieraugot milzīgo juridisko pētījumu lauku – šodien 30 jūdžu apkaimē ir kādi 70 “events”, uz kuriem var doties. Gan koncerti, gan pasākumi, gan alus festivāli, gan orientēšanās ģimenēm. Maksas pasākumi un bezmaksas, plašāki un šaurākam lokam domāti. Pat vietējās aptiekas, kuras piedāvājumā ir galvenokārt dažādi marihuānas izstrādājumi, Grand opening. Pēc nelielām pārdomām izvēlamies netālajā mākslinieku pilsētiņā Southampton notiekošo “Art in Orchard”.
​Izrādās, ka šis pasākums izpaužas kā ābeļdārza vidū izvietotas modernās mākslas instalācijas. Dažas ir glītas, dažas ir nesaprotamas, mēs visas godprātīgi apstaigājam. Nekādu citu atrakciju te īsti nav, ja neskaita iespēju pašiem doties uz ābeļdārzu lasīt ābolus. Proti, ir iespēja nopirkt dažāda lieluma “groziņus” un tos pielasīt pilnus ar āboliem. Tiem, kam negribas lasīt, ir iespēja ābolus vienkārši nopirkt (iespējams, nedaudz lētāk). Te nopērkami arī dažādi ābolu un persiku produkti, visi apmēram reizes 2-3 dārgāki nekā lielveikalā. “Farmers’ market” efekts.
Pa ceļam uz mājām nopērkam kārtējo galdaspēli. Kamēr nav atrasti draugi, ar kuriem pavadīt vakaru, izklaides iespējas ir ekrāni, grāmatas vai galdaspēles. Gribētos jau man uz balkona vakara saulītē pastudēt šorīt nejauši atrasto grāmatu par Eminent domain (īpašuma piespiedu atsavināšanu sabiedrības vajadzībām), bet pagaidām brīvdienas paiet “bērnkopības” režīmā. Ja sanāks grāmatu kādā brīdī brīvdienās pašķirstīt, pastāstīšu. Interesantākais, ka to sarakstījis blakus universitātē pasniedzošs profesors. Man jau rokas trīc uzrakstīt viņam un mēģināt sarunāt kafiju, tikai saprotu, ka vieglāk uzsākt sarunu ar vīrieti, kas iepaticies lielveikalā, nekā uz zinātnisku sarunu ieintriģēt cienījamu profesoru. Lūk, nākamie izaicinājumi!
​
P.S. Nez, tas YouTube un ekrāni tiešām ir tāds bubulis? Vakarā nolikusi bērnu gulēt un ielējusi sev glāzi vīna (beidzot, Ilze, beidzot!) kritiski vai mazliet slinkas mammas stilā apdomāju viedokli, ka ekrānu laiks bērniem ir jāierobežo. Varbūt viņiem tie ekrāni ir tas pats, kas mums savulaik grāmatas? Vai brīdī, kad kārtējo reizi atņemu bērnam planšeti ar tekstu – palasi kaut ko vai paspēlējies, neesmu tāda mega atpalikusī pagājušajā gadsimtā aizķērusies vecās paaudzes pārstāve? Nav šaubu, ka bērnam (un arī mums) ir jākustas, jāsporto, bet ārpus tā?
Picture
0 Comments



Leave a Reply.

    Ievadam

    Ja man kāds pirms diviem gadiem būtu teicis, ka pēc diviem gadiem es ne vien būšu iesniegusi disertācijas melnrakstu saplosīšanai katedrā, bet arī ieguvusi prestižo Fulbraita stipendiju un veselu semestri pavadīšu ASV - es neticētu. Tas liktos kas līdzīgs zinātniskajai fantastikai vai sapnim. Tomēr vilinošam sapnim.

    Eleonora Rūzvelta esot teikusi: "What could we accomplish if we knew we could not fail." Laikam jau svarīgi, lai sapņiem tikai "sky's the limit". Sakrustojot šīs banālās frāzes ar tikpat banālu pusmūža krīzi, ir sanācis tāds piedzīvojums, par kuru man joprojām lāgiem mazliet kājas trīc.

    2018. gada nogalē pieteikusies, 2019. gada maijā uzzināju, ka esmu izraudzīta kā viena no Fulbraita stipendiātēm. Vasara pagāja gatavojoties un gaidot - vīzas un izlidošanas datumus uzzināju tikai nedēļu pirms paredzamā izlidošanas datuma. Stresiņi un darbu daudzums darīja savu, izlidošanu nācās atlikt, jo nogāzos ar 39+ temperatūru. Tomēr tās 5 dienas guļot gultā un atpūšoties, veseļojoties un atpūšoties, man bija  iespēja emocionāli noslēgt vienu posmu un sagatavoties nākamajam. Tai skaitā, domās pārvērsties no advokātes par akadēmiķi.

    ​Lai man nebūtu jāstāsta katram, kas pavaicā un jāatkārto, jau pateiktais, rakstu visiem. Kā savulaik Liene rakstīja: vēstules no ASV.

    Archives

    March 2020
    February 2020
    January 2020
    December 2019
    November 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019

    Categories

    All

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.