Arta Snipe
  • Sākumlapa
  • Publikācijas
  • foto

Sarunas vai  ne-sarunas

29/10/2019

0 Comments

 
Vai tā ir “home-sickness” pazīme, ka ilgojos ar kādu parunāt?

Nav jau gan tā, ka nerunāju, lai gan lielākā dienas daļa tiešām paiet ar degunu grāmatā. Šodienas sarunas (ārpus grāmatām) bija īsas un smieklīgas. Pirmā bija ar kādu kundzīti pēc treniņa, kas apvaicājās, ko tāda jauna un fiziski varoša sieviete dara pensionāru sporta nodarbībās. Jāatzīmē, ka šo jautājumu saņēmu pēc nodarbības, pēc kuras man ir grūti pastaigāt – spēcīgi vingrojumi gan kājām, gan dibenam (Ineta atpazītu lielāko daļu no tiem). Kad pastāstīju, ka esmu pateicību parādā daudziem gadiem jogas prakses, kundzīte likās manāmi pārsteigta. Beigās jau nosmējām, ka, protams, šis laiks (9:30 no rīta) ir piemērots pensionāriem un brīvmāksliniekiem.
Otrā komunikācija bija jau vakarā, kad aizbraucu uz skolu pakaļ Gerdai. Viņa ierosināja iziet ārā uz sporta laukumu, kur demonstrēja dažus trikus. Sporta laukumā satikām meiteni, kas arī sestdienās nāk uz gymnastics, gan citā grupā. Kamēr meitenes kopīgi jandalēja, mazliet papļāpāju ar meitenes tēti. Zviedru izcelsmes vīrietis, kas pirms 17 gadiem te ieradies studēt un aizķēries. Atzinās, ka pamazām aizmirstot dzimto valodu – sieva viņam ir amerikāniete, meita zviedriski gandrīz nerunā. Salīdzinājumam – viņa brālis dzīvojot Amsterdamā, precējies ar meiteni no S.Pēterburgas un bērns saprot zviedru, krievu un holandiešu valodās. Nespēju nepadalīties ar stāstu, ko, ceru, neesmu pilnīgi sadomājusi, par Aijas Aleksi, kuram īsu brīdi likās, ka latviešu valoda ir “sieviešu valoda”, bet somu – “vīriešu”, jo latviski runāja mamma ar draudzenēm, bet somiski – tētis. (Bet, ja sadomāju, stāsts labs vienalga.)
Picture
Šajā bildē centos noķert vāveri - alpīnisti, kas bija uzrāpusies augšā pa tā krūma zariem...
Picture
​Nekāda komunikācija man nesanāk arī UMass, kur ierodos nodot dažas izlasītās grāmatas un paņemt vietā jaunas. Faculty Commons ir iekārtojušies daži pasniedzēji, kas īsti pat neatņem sveicienu, kad ienāku telpā (laikam nav amerikāņi). Ilgi tur uzturēties nespēju – telpa ir pārkurināta (ārā ir apmēram 13-14 grādu un spīd saule.. pieļauju, apkure vispār varētu būt lieka, bet radiatori ir silti). Esot teorija, ka sievietēm, lai justos komfortabli, telpai jābūt par 1-2 grādiem siltākai nekā ir komforta temperatūra vīrietim. Šī telpa bija 2-3 grādus par siltu man, kā tie veči tur strādāja – nezinu.
Ar komunikāciju nekādu problēmu toties nav Gerdai. Šodien baseinā nav tas lifeguard, ar kuru meita ir sadraudzējusies, un kas viņai baseinā met rinķīšus niršanai. Tomēr nepaiet ilgs laiks un meita jau ir uzsākusi sarunu ar jauno lifeguard meiteni, un vēl pēc brīža arī šī meitene ir iesaistīta gan rotaļās, gan sarunās. Bērniem līdz gadiem 14 (laikam) nav atļauts iet burbuļvannā, bet redzu, ka Gerda arī ar šo lifeguard jau sēž uz burbuļvannas malas ar kājām karstajā ūdenī un abas kaut ko pļāpā. Viņas angļu valoda uzlabojas no dienas dienā!
Picture
0 Comments



Leave a Reply.

    Ievadam

    Ja man kāds pirms diviem gadiem būtu teicis, ka pēc diviem gadiem es ne vien būšu iesniegusi disertācijas melnrakstu saplosīšanai katedrā, bet arī ieguvusi prestižo Fulbraita stipendiju un veselu semestri pavadīšu ASV - es neticētu. Tas liktos kas līdzīgs zinātniskajai fantastikai vai sapnim. Tomēr vilinošam sapnim.

    Eleonora Rūzvelta esot teikusi: "What could we accomplish if we knew we could not fail." Laikam jau svarīgi, lai sapņiem tikai "sky's the limit". Sakrustojot šīs banālās frāzes ar tikpat banālu pusmūža krīzi, ir sanācis tāds piedzīvojums, par kuru man joprojām lāgiem mazliet kājas trīc.

    2018. gada nogalē pieteikusies, 2019. gada maijā uzzināju, ka esmu izraudzīta kā viena no Fulbraita stipendiātēm. Vasara pagāja gatavojoties un gaidot - vīzas un izlidošanas datumus uzzināju tikai nedēļu pirms paredzamā izlidošanas datuma. Stresiņi un darbu daudzums darīja savu, izlidošanu nācās atlikt, jo nogāzos ar 39+ temperatūru. Tomēr tās 5 dienas guļot gultā un atpūšoties, veseļojoties un atpūšoties, man bija  iespēja emocionāli noslēgt vienu posmu un sagatavoties nākamajam. Tai skaitā, domās pārvērsties no advokātes par akadēmiķi.

    ​Lai man nebūtu jāstāsta katram, kas pavaicā un jāatkārto, jau pateiktais, rakstu visiem. Kā savulaik Liene rakstīja: vēstules no ASV.

    Archives

    March 2020
    February 2020
    January 2020
    December 2019
    November 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019

    Categories

    All

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.