Arta Snipe
  • Sākumlapa
  • Publikācijas
  • foto

Otrdiena

16/10/2019

0 Comments

 
Cerēju, ka šodienas ierakstu varēšu sākt ar izsmeļošu stāstījumu par Krievijas un Ķīnas attiecību vēsturi un evolūciju, bet šoreiz UMass organizētā vieslekcija tik ļoti neiedvesmoja. Nenoliedzami, uzzināju šo to jaunu, jo tā konceptuāli par Krievijas un Ķīnas attiecību līkumiem, vājībām un stiprajām pusēm zināju maz. Tomēr kaut kā iztrūka WOW momenta, kur pie vainas, iespējams, bija stāstītāja izteiksmes veids. Vai arī jau pavēlā vakara stunda. Atliek vien likt aiz auss sen zināmo patiesību, ka nereti nav svarīgi tas, KO tu pasaki, bet gan KĀ to pasaki.
​
Ko es paņemšu līdzi zināšanai no šīs lekcijas? Varbūt to, ka Krievijai Ķīna vajadzīga daudz vairāk nekā Ķīnai Krievija? Varbūt grafiku, kur tik skaisti bija redzams, ka naudas izteiksmē Krievija eksports uz Ķīnu ir apmēram tāds pats kā Ķīnai uz Krieviju, kamēr Krievijas eksporta 90% veido izejvielas, bet Ķīnas – gatavie ražojumi. Varbūt es citādi lasīšu ziņas par jūras ceļu attīstīšanu Ziemeļu ledus okeānā. Redzēsim. 
Picture
​Šķiet, jautrākais Dāvida Abramsona lekcijā ar nosaukumu “The Russia-China Partnership: How Far Will It Go” bija kāds pārītis publikā: sieviete no Ķīnas un vīrietis no Krievijas. Viņi bija arī aktīvi jautājumu uzdevēji un viedokļu paudēji, paši gan godīgi atzīstoties, ka personificē lekcijas tēmu (tomēr neatbildot, cik tālu paši ir “aizgājuši”). Jebkurā gadījumā, kaut kas jauns ir uzzināts, esmu arī atrādījusies dažiem profesoriem, atgādinājusi vienai profesorei par grāmatām, ko viņa man apsolīja ieteikt, un vispār izvilkusies ārā no bibliotēkas (vai Bermudu trīsstūra “sporta klubs-mājas-bibliotēka”).
Picture
Gerdai savukārt skolā bija Picture Day – fotografēšanās skolas grāmatai un suvenīriem (ir iespēja pasūtīt gandrīz visu iespējamo ar bērna bildi virsū, sākot, protams, ar magnētiem, beidzot ar piezīmju grāmatiņām, atslēgu piekariņiem un tāfelēm uzdevumu pierakstīšanai. Visādi citādi diena esot “boring”. Bērns pat sāk stāstīt, ka Rīgā skolā esot bijis interesantāk. Laikam vienkārši mazliet ilgojas pēc Rīgas draugiem un Rīgas vispār. Pilnīgi saprotu viņu – arī man dažkārt uznākt vēlme satikt draudzenes, ne tikai ar viņām virtuāli patērzēt.  Ko es tur varu palīdzēt? Tikai mudināt sarunāt randiņus ar draudzenēm, vakarā kopā pazīmēt (cerams, tā akrila krāsa nav nekur uz grīdas trāpījusi, mums te darbnīca ar sapluinītām Amazon iepirkumu kastēm kā pamatni) vai palasīt kādu grāmatu. Bet mamma jau nav draugs vai izklaidētājs.
Skats uz 26. stāvu un skats no  26. stāva. 
Tā otrā bildīte mazliet miglaina un mazliet dīvainās krāsās, jo ap 26. stāvu ir slēgts balkons, kas aizvikts ar sietu. Tas izdarīts tāpēc, ka pirms tam daži pašnāvnieki esot šo celtni izmantojuši pēdējam lidojumam. 
0 Comments



Leave a Reply.

    Ievadam

    Ja man kāds pirms diviem gadiem būtu teicis, ka pēc diviem gadiem es ne vien būšu iesniegusi disertācijas melnrakstu saplosīšanai katedrā, bet arī ieguvusi prestižo Fulbraita stipendiju un veselu semestri pavadīšu ASV - es neticētu. Tas liktos kas līdzīgs zinātniskajai fantastikai vai sapnim. Tomēr vilinošam sapnim.

    Eleonora Rūzvelta esot teikusi: "What could we accomplish if we knew we could not fail." Laikam jau svarīgi, lai sapņiem tikai "sky's the limit". Sakrustojot šīs banālās frāzes ar tikpat banālu pusmūža krīzi, ir sanācis tāds piedzīvojums, par kuru man joprojām lāgiem mazliet kājas trīc.

    2018. gada nogalē pieteikusies, 2019. gada maijā uzzināju, ka esmu izraudzīta kā viena no Fulbraita stipendiātēm. Vasara pagāja gatavojoties un gaidot - vīzas un izlidošanas datumus uzzināju tikai nedēļu pirms paredzamā izlidošanas datuma. Stresiņi un darbu daudzums darīja savu, izlidošanu nācās atlikt, jo nogāzos ar 39+ temperatūru. Tomēr tās 5 dienas guļot gultā un atpūšoties, veseļojoties un atpūšoties, man bija  iespēja emocionāli noslēgt vienu posmu un sagatavoties nākamajam. Tai skaitā, domās pārvērsties no advokātes par akadēmiķi.

    ​Lai man nebūtu jāstāsta katram, kas pavaicā un jāatkārto, jau pateiktais, rakstu visiem. Kā savulaik Liene rakstīja: vēstules no ASV.

    Archives

    March 2020
    February 2020
    January 2020
    December 2019
    November 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019

    Categories

    All

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.