Arta Snipe
  • Sākumlapa
  • Publikācijas
  • foto

Notary Public

29/2/2020

0 Comments

 
​Ir cilvēki, kas prot noķert stresu. Kā es. Jau par to pašu nolādēto covid: kopš Tramps februāra sākumā paziņoja par ierobežojumiem ieceļošanai ASV, par to domāju vai ik dienas. Par labu nāk (vai nenāk) arī fakts, ka man ir draugi, kas strādā starptautiskās jomās un kuru biznesu jau kopš februāra sākuma netīkami finansiāli ietekmē Ķīnā notiekošais (piemēram, slēgti uzņēmumi vai iestādes). Tagad vēl tā panika visapkārt, tirgos un imigrācijā. Un vienlaikus pamatīga nevēlēšanās nejauši aplipināt kādu ģimenes locekli. Cenšos izmantot visu veselo saprātu un kritisko domāšanu, ko esmu apguvusi šajos mēnešos, bet vienlaikus jau ir apgūta arī apziņa par to, cik pasaule ir saistīta un var kļūt negaidīti labila. Tiktāl par to pirmo stresiņu.
​Pārfrazējot vecu patiesību, dzīve nevar izvairīties no vīrusiem un nodokļiem. Tad nu nākamo stresiņu es saķēru saistībā tieši ar nodokļiem.
Pirmspēdējā dienā Amerstā es saņemu e-pastu ar informāciju, ka man jāiesniedz ASV IRS nodokļu deklarācija par ASV saņemtajiem ienākumiem (kas ir ok), ka šo deklarāciju manā vietā sagatavos kaut kāda valdības algots kantoris (vēl vairāk ok), man tikai portālā jāieliek atbilstošie dokumenti (ok).
​
Labi, ka prāta pietika paskatīties, kas tie ir par dokumentiem. Trīs nerada galvas sāpes, bet ceturtais ir pilnvara. Un neba vienkārši pilnvara, bet notariāla pilnvara! Te man lēnām sāk trīcēt rokas…. Kur man tagad 24h laikā notāru atrast?
​Sazinos ar to nodokļu kantori - ja, bez pilnvaras neiztikt nekādi. Jāsāk meklēt notārs. Tie paši nodokli inspektori iesaka sazināties ar universitātes starptautisko programmu biroju. Aizrakstu e-pastu savam draugam Kenam no International Programms Office un atbildi gaidot veicu histērisku izpēti internetā. Tās rezultātā pamazām sāku nomierināties. ASV notāra pakalpojumus varu saņemt ne vien Town hall (pat 5usd katru dienu no 9-16:30), bet pat ups store. Kamēr plānoju, uz kuru un kā varētu doties, atraksta arī Kens - viņu kantora sekretāres ar pilda Notary Public funkcijas. Aleluja! Tas nav mūsu zvērinātais notārs, pie kura jāpierakstās vismaz trīs dienas iepriekš! Ar vienu no sekretārēm sarunāju, ka piektdien pieņemšanas laikā pieskriešu.
​Tā arī daru. Mana paraksta notariāla apliecināšana, ko izdara universitātes darbiniece, maksā tieši neko. Tas tiek izdarīts 3 minūšu laikā. Lēnām sāku saprast, kāpēc maniem ASV klientiem gribas katru parakstu apliecināt: ja tas nemaksā neko vai maksā tik cik tasīte kafijas kafejnīcā (ieskaitot dzeramnaudu), un parakstu var apliecināt vai katra otrā sekretāre, nav jau problēma to izdarīt.
Picture
Ar apliecināto parakstu somā vieglu soli dodos uz autobusu un domāju: “Cik labi, ka šo ziņu par notariālās pilnvaras nepieciešamību saņemu vēl esot ASV!”. Iedomājieties, cik es samaksātu par notāru Latvijā! Un vēl, mazums, tulkojumiem. Labojiet mani, bet ir aizdomas, ka viņi gribētu apliecināt latvisku tekstu un tad “notariālu” tulkojumu. Iedomājos laiku, kas tam būtu nepieciešams. Stresiņi un galvassāpes. Ak, cik labi, ka tas ir izdarīts!
​
Nodokļu dokumentus ASV esmu iesniegusi. Ļoti laicīgi. Apzinīguma kalngals.

Un, turpinot gandrīz jau tādu kā pēdējo dienu tradīciju, dažas campus bildes:
Picture
Old Chapel : viena no divām būvēm, ko Boston Society of Architecture šogad iekļāvusi savā “award ceremony”, nominācijā – dizains, kas nodrošina pieejamību. Šī ir viena no vecākajām universitātes mājām, būvēta laikā starp 1884. un 1887. gadu, kā bibiotēka, muzejs un sanāksmju zāle. Fonā tai: jaunā bibiotēkas ēka, kas nosaukta W.E.B. Du Bois vārdā (vispār visas Five Colleges bibliotēkas ir nosauktas kādas slavenas personas vārdā).
Picture
Thompson building un Machmer hall – šajās savā starpā savienotajās būvēs izvietoti College of Social & Behavioral Sciences departamenti, tai skaitā, piemēram Politikas zinātnes departaments, Socioloģijas departaments, Antropoloģijas departaments un vēl kādi 10 citi. Abas šīs ēkas vietējās universitātes studentu avīzē ir ierindojušās sliktāko ēku 8niekā. Galvenokārt gan tāpēc, ka to plānojums ir neiespējami sarežģīts. Bet arī telpas ir kā jau 1950tajos-60tajos celtās būvēs: tumšas, nemājīgas. Gari gaiteņi kā “skolā” ar kabinetu vai klašu telpām abās pusēs. Arī mans kabinets bija Thomspon building, bet es tur aizgāju dažas reizes: tā tumsa varēja radīt depresiju pat saulainā dienā un pilnīgi noteikti neiedvesmoja.
Un tad vēl Fine Arts Center no otras puses, South College piebūve (kāda jauna māja kontrastam) un muižiņa, kurā iekārtojies International Programms Office.
0 Comments



Leave a Reply.

    Ievadam

    Ja man kāds pirms diviem gadiem būtu teicis, ka pēc diviem gadiem es ne vien būšu iesniegusi disertācijas melnrakstu saplosīšanai katedrā, bet arī ieguvusi prestižo Fulbraita stipendiju un veselu semestri pavadīšu ASV - es neticētu. Tas liktos kas līdzīgs zinātniskajai fantastikai vai sapnim. Tomēr vilinošam sapnim.

    Eleonora Rūzvelta esot teikusi: "What could we accomplish if we knew we could not fail." Laikam jau svarīgi, lai sapņiem tikai "sky's the limit". Sakrustojot šīs banālās frāzes ar tikpat banālu pusmūža krīzi, ir sanācis tāds piedzīvojums, par kuru man joprojām lāgiem mazliet kājas trīc.

    2018. gada nogalē pieteikusies, 2019. gada maijā uzzināju, ka esmu izraudzīta kā viena no Fulbraita stipendiātēm. Vasara pagāja gatavojoties un gaidot - vīzas un izlidošanas datumus uzzināju tikai nedēļu pirms paredzamā izlidošanas datuma. Stresiņi un darbu daudzums darīja savu, izlidošanu nācās atlikt, jo nogāzos ar 39+ temperatūru. Tomēr tās 5 dienas guļot gultā un atpūšoties, veseļojoties un atpūšoties, man bija  iespēja emocionāli noslēgt vienu posmu un sagatavoties nākamajam. Tai skaitā, domās pārvērsties no advokātes par akadēmiķi.

    ​Lai man nebūtu jāstāsta katram, kas pavaicā un jāatkārto, jau pateiktais, rakstu visiem. Kā savulaik Liene rakstīja: vēstules no ASV.

    Archives

    March 2020
    February 2020
    January 2020
    December 2019
    November 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019

    Categories

    All

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.