Arta Snipe
  • Par mani
  • Raksti
  • foto
  • Klejojumi

Ceļš

23/8/2019

0 Comments

 
Garā diena izdzīvota un pārdzīvota, esam pamodušās pirmajā rītā ASV (un pat normālā laikā pamodušās) un varam apkopot vakardienas secinājumus.

Lidojums mums bija salikts labi. No Rīgas 10 no rīta, cauri Helsinkiem, Čikāgu uz Hartfordu, no kurienes līdz universitātes pilsētai ir mazāk kā stundas brauciens. Meklējot biļetes biju gatava lidot arī uz Ņujorku, galvenokārt ievērojamās cenu starpības dēļ, bet beigās izšķīros par labu šim.

Helsinkos mums jāpavada tikai 2 stundas un mums jau sen ir skaidrs, ko darīsim – iesim uz Starbucks dzert frapuccino. Gerda izmēģina cookies and cream vesiju, to atzīst par izcilu un izsaka gatavību nogaršot visus pārējos veidus.

Lidojums līdz Čikāgai ir 9 stundas. Gerda turas lieliski – izpēta visu izklaides piedāvājumu, nogaršo visu piedāvāto ēdienu. Diemžēl, mainot biļetes, ir pazudis kid’s meal pasūtījums. Labi, ka skumjas nav ilgas. Lidmašīna ir pilna, mēs esam ieliktas bērnu salonā – apkārt pilns ar sīkākiem un lielākiem bērniem, kuriem lidojums acīmredzami ir par grūtu.

Čikāgā mums jāiziet imigrācija, jāpaņem somas, ar tām jāiziet muita un somas jāiečeko vēlreiz. Tā somu izņemšana mani mazliet kaitina, jo tieši pirms izbraukšanas konstatēju, ka ir saplīsis lielais čemodāns (tā izvelkamais rokturis). Labā ziņa: tikšu pie jauna. Sliktā – to pārvietot nav viegli. Labi, ka lidotās ir ratiņi.

Lielā imigrācijas kontrole notiek pie pirmās ielidošanas ASV – Čikāgā. Stāvam atsevišķā rindā kopā ar citiem “studentiem” un mūsu ir daudz. Lai arī starp reisiem ir 3,5 stundas, vienā brīdī sāku pat nervozēt. Tomēr atkal mūs aizsūta uz īsāko rindu, dokumenti tiek veikli pārbaudīti un mums novēlētas veiksmīgas studijas. Esam akceptētas ASV.

Ļoti veikli nomainām terminālus. Autobusā, kas ved uz 3. Termināļi, Gerda jau iepazīstas vai ar pus autobusu, visiem kopā apspriežot, kad īsti mums ir jākāpj ārā. Viņas Carolina hoody arī kalpo kā sākums vairākām sarunām. Pie sava gate nonākam ļoti laicīgi, lai pēc dažam minūtēm saņemtu zinu, ka reiss pat stundu kavēsies. Tās nav labas ziņas, jo tomēr diena ir bijusi gara un gribas mājās. 

Izlidošanas vieta tiek mainīta vēl četras reizes, ka arī izlidošana vēl mazliet atlikta, tomēr 7:20 atskan kapteiņa paziņojums: “Mēs esam nolaupījuši kādu lidmašīnu (jo vispār tā, ar kuru mums bija plānots lidot, vēl ir ceļa uz Čikāgu). Tad nu es darīšu visu iespējamo, lai jūs nogādātu mājas cik vien iespējams drīz.” Mīļi. 

​Lidmašīnā uz Hartfordu Gi beidzot aizmieg un nepamostos pat lidmašīnai nolaižoties. 24h nomoda dara savu. Kā zombijs izpeld cauri lidostai, vēl pajautājot: “Where do we have to go?”  Pie bagāžas lentes mūs jau sagaida draugs, kas paņem mūsu mantas, tai skaitā salūzušo čemodānu, un mūs stundas laika nogādā mājās. G, protams, visu ceļu noguļ. Mājas ieradusies uz brīdi pamostas, ieinteresēti izpēta apkārtni un tikusi gultā minūtes laikā aizmieg. Garā diena ir noslēgusies un garais šurpceļš veiksmīgi ir veikts! ​
0 Comments



Leave a Reply.

    Ievadam

    Ja man kāds pirms diviem gadiem būtu teicis, ka pēc diviem gadiem es ne vien būšu iesniegusi disertācijas melnrakstu saplosīšanai katedrā, bet arī ieguvusi prestižo Fulbraita stipendiju un veselu semestri pavadīšu ASV - es neticētu. Tas liktos kas līdzīgs zinātniskajai fantastikai vai sapnim. Tomēr vilinošam sapnim.

    Eleonora Rūzvelta esot teikusi: "What could we accomplish if we knew we could not fail." Laikam jau svarīgi, lai sapņiem tikai "sky's the limit". Sakrustojot šīs banālās frāzes ar tikpat banālu pusmūža krīzi, ir sanācis tāds piedzīvojums, par kuru man joprojām lāgiem mazliet kājas trīc.

    2018. gada nogalē pieteikusies, 2019. gada maijā uzzināju, ka esmu izraudzīta kā viena no Fulbraita stipendiātēm. Vasara pagāja gatavojoties un gaidot - vīzas un izlidošanas datumus uzzināju tikai nedēļu pirms paredzamā izlidošanas datuma. Stresiņi un darbu daudzums darīja savu, izlidošanu nācās atlikt, jo nogāzos ar 39+ temperatūru. Tomēr tās 5 dienas guļot gultā un atpūšoties, veseļojoties un atpūšoties, man bija  iespēja emocionāli noslēgt vienu posmu un sagatavoties nākamajam. Tai skaitā, domās pārvērsties no advokātes par akadēmiķi.

    ​Lai man nebūtu jāstāsta katram, kas pavaicā un jāatkārto, jau pateiktais, rakstu visiem. Kā savulaik Liene rakstīja: vēstules no ASV.

    Archives

    March 2020
    February 2020
    January 2020
    December 2019
    November 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019

    Categories

    All

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • Par mani
  • Raksti
  • foto
  • Klejojumi