Tā, vakar kļuvu mazliet zinošāka interneta pārvaldīšanas un regulēšanas jomā, uzzināju, kā ar WhatsApp palīdzību un fake news tika ietekmēti vēlēšanu rezultāti un par Brazīlijā izstrādāto Interneta likumu. To izstrādājis Harvarda profesora L.Lessig, kas ir interneta tiesību guru, skolnieks, arī Harvard Alumni B.Lemos. Citējot prezentācijā dzirdēto, likuma anotācija atgādinot disertāciju, vārda labākajā izpratnē – tik pārdomāts un izstrādāts esot regulējums (intriģējoši! Jāpašpiko?). Šo visu stāstīja kāds tiesību zinātņu un antropoloģijas profesors, kurš kandidē uz vakanto profesora vietu UMass Legal Studies programmā. Pēdējie atlasītie kandidāti dažu nedēļu laikā visi ieradīsies UMass, prezentēs savus pētījumus, tiksies ar studentiem, un viņus iztaujās fakultātē. Ar nepacietību gaidu pārējo kandidātu prezentācijas!
Kad izčekoju līdzņemšanai grāmatas, pie bibliotēkas reģistriem strādājošā meitene pēkšņi saka : “Your daughter is so cute!”. Izrādās, tā ir tā pati meitene, kas mums palīdzēja pagājušā svētdienā. Todien, kamēr biju labierīcībās, Gerda no plaukta bija paņēmusi man atlikto grāmatu, un jau pamanījusies to reģistrēt līdzņemšanai. Bez manas UMass card. Tā pārliecinoši. Meitene bija mūs atcerējusies (bet vakar Gerda bija skolā, varu tikai apbrīnot meitenes atmiņu).
Kamēr es vakar nīkuļoju, Gerda savā nodabā kaut ko garlaikojās, bet pa vidu paguva pastāstīt, ka šobrīd viņas labākā draudzene esot kāda meitene no Pakistānas. Un tad vēl tas ķīniešu puika. Šķiet, lai vai ar ko, bet ar rasismu, paldies dieviem, viņai problēmu nebūs.